У п'ятницю Україна і Російська Федерація проведуть переговори щодо ситуації, що склалася навколо експортної кондитерської продукції фабрики Roshen.

Про це, як передає кореспондент ForUm'у, перед засіданням уряду заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«У п'ятницю я зустрінуся з главою Росспоживнагляду РФ Геннадієм Онищенком і після цього ми проведемо переговори на рівні експертів про те, як повинен вирішитись конфлікт навколо кондитерської продукції фабрики Roshen.

Присяжнюк уточнив, що від української сторони на переговорах будуть присутні голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України Анатолій Пономаренко, голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Володимир Горжеєв.

Крім того, за словами профільного міністра, українська сторона хоче почути аргументи РФ, оскільки впевнена, що продукція «Рошен» відповідає всім стандартам. «Це не тільки наша думка, а й тих країн, які купують цю кондитерку і визнають її якість», - підсумував він.

Нагадаємо, 29 липня Росспоживнагляд заборонив ввезення до РФ кондитерських виробів компанії Roshen, після того як відібрав у торговельних мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості та безпеки.

Як пояснили у відомстві, в українських цукерках компанії Roshen порушено норму вмісту жирів і органолептики. А в молочному шоколаді був виявлений бензопірен - речовина першого класу небезпеки. До «чорного списку» увійшли ПАТ «Київська кондитерська фабрика Roshen», ПАТ «Вінницька кондитерська фабрика», ПАТ «Маріупольська кондитерська фабрика Roshen», ПАТ «Кременчуцька кондитерська фабрика Roshen».

31 липня Україна офіційно включилась у процес консультацій з Російською Федерацією у зв'язку із забороною на продукцію Roshen.

Раніше Казахстан, Таджикистан і Білорусь почали перевірки слідом за РФ. Таджикистан не виявив ніяких порушень щодо якості та безпеки даних кондитерських виробів, Казахстан також реабілітував українські цукерки.

1 серпня міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив, що Україна планує почати міждержавні переговори з Росією з питань постачання продукції компанії Roshen 5 серпня.

Він вважає, що якість продукції української компанії Roshen не може піддаватися сумнівам.

Ольга Каретникова,

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

180