Дороги та житлово-комунальні об'єкти - найпопулярніші у сфері державно-приватного партнерства. Про це в ефірі каналу «БТБ» повідомив головний спеціаліст відділу з розвитку державно-приватного партнерства Міністерства економічного розвитку і торгівлі Сергій Козін.
За його словами, механізм державно-приватного партнерства передбачає, що для розвитку об'єктів, що є державною або комунальною власністю, використовуються кредитні або власні кошти приватного інвестора.

Козин також додав, що найчастіше такий механізм застосовується у сфері дорожньої або житлово-комунальної інфраструктури. У результаті такої взаємодії приватний партнер використовує об'єкт відповідно до свого досвіду, вмінь, зі своїми ноу-хау й отримує для себе прибуток, а держава - частку в прибутку, а також реалізацію певної соціальної мети.

Представник Мінекономрозвитку зазначив, що при цьому держава вже не використовує дорогих кредитних коштів, а всі ризики бере на себе підприємець.

За словами Козина, основними рисами цих спільних угод є їх довговічність і те, що після закінчення дії об'єкт залишається у державній власності.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

187