Керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко повідомив, що цього тижня в Москві можуть відбутися переговори з українською делегацією, і не виключив ймовірності повернення продукції компанії «Рошен» на російський ринок.

«Орієнтовно в четвер у Москві можуть відбутися переговори. Склад української делегації нам представлений по офіційних каналах», - заявив Онищенко «Інтерфаксу»

За його словами, до Москви, як очікується, прилетять міністри економіки та сільського господарства України. На запитання про перспективи повернення кондитерської продукції української компанії «Рошен», Онищенко відповів: «Якщо будуть дотримуватися всі вимоги, якщо буде вибудувана система, то не виключається, звичайно, повернення».

«Але треба багато попрацювати. Треба, щоб якість продукції була стабільною і гарантованою», - заявив Онищенко.

За його словами, у нього вже відбулися телефонні консультації з українськими партнерами.

29 липня Росспоживнагляд заборонив ввезення доРФ кондитерських виробів компанії Roshen, після того як відібрав у торговельних мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості та безпеки.

Як пояснили у відомстві, в українських цукерках компанії Roshen порушено норму вмісту жирів і органолептики. А в молочному шоколаді був виявлений бензопірен - речовина першого класу небезпеки. До «чорного списку» увійшли ПАТ «Київська кондитерська фабрика Roshen», ПАТ« Вінницька кондитерська фабрика», ПАТ «Маріупольська кондитерська фабрика Roshen», ПАТ «Кременчуцька кондитерська фабрика Roshen».

31 липня Україна офіційно включилася в процес консультацій з Російською Федерацією у зв'язку із забороною на продукцію Roshen.

Раніше Казахстан, Таджикистан і Білорусь почали перевірки слідом за РФ. Таджикистан не виявив жодних порушень щодо якості та безпеки даних кондитерських виробів, Казахстан також реабілітував українські цукерки.

1 серпня міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив, що Україна планує почати міждержавні переговори з Росією з питань постачання продукції компанії Roshen 5 серпня. Присяжнюк вважає, що якість продукції української компанії Roshen не може піддаватися сумнівам.

Alpha

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

240