Міністерство економічного розвитку і торгівлі України має намір запровадити правову основу для видачі документів дозвільного характеру в електронній формі за допомогою засобів телекомунікацій. Така операція буде проводитися через дозвільні центри, створені в районах та областях.

Мінекономрозвитку розробило законопроект, яким планується внести зміни до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Цей проект Закону України Мінекономрозвитку підготувало на виконання Національного плану дій на 2013 рік.

«Зараз суб'єктам господарювання близько 100 дозволів зі 143 (перелік яких затверджений на рівні Закону) видають безпосередньо центральні органи виконавчої влади (міністерства, комісії, агентства). Тому підприємці для отримання таких документів змушені їхати до Києва, що створює додаткові витрати часу і грошей. Законопроектом пропонується вдосконалена процедура, згідно з якою підприємці для отримання дозволів центральних органів зможуть звертатися до дозвільних центрів за своїм місцезнаходженням», - пояснив директор департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Мінекономрозвитку Ігор Шевердін.

За його словами, передача документів здійснюватиметься, в тому числі, за допомогою мережі Інтернет.

«Таким чином, прийняття законопроекту дасть можливість вдосконалити та оптимізувати процедуру видачі дозвільними органами документів дозвільного характеру», - акцентував Шевердін.

На думку розробників проекту, прийняття закону дозволить суттєво скоротити часові та грошові витрати підприємців, а також зменшити корупційні ризики, а це, у свою чергу, позитивно вплине на умови ведення бізнесу в Україні.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

142