Міністерство закордонних справ України запросило тимчасового повіреного у справах Росії в Україні Андрія Воробйова у зв'язку з ситуацією навколо українського рибалки, який вижив після зіткнення з російським прикордонним картером в Азовському морі.

«Російській стороні було вказано на необхідність невідкладного надання Олександру Федоровичу можливості повернутися на батьківщину, враховуючи недоведеність його провини у здійсненні протиправних дій щодо незаконного вилову водних біологічних ресурсів», - повідомили «Інтерфакс-Україна», посилаючись на прес-службу МЗС України.

Згідно з інформацією, увагу російського дипломата було акцентовано на свідченнях потерпілого українця з приводу відсутності на українському човні будь-яких речових доказів здійснення протиправних дій і, відповідно, безпідставності висунутих проти нього звинувачень.

Крім цього, згідно з інформацією, особливий акцент було зроблено на озвученій раніше позиції української сторони з приводу проведення спільного об'єктивного розслідування інциденту з урахуванням усіх обставин, у тому числі і діючої двосторонньої договірно-правової бази, якою визначено нинішній статус Азовського моря.

«У відповідь Воробйов у черговий раз висловив співчуття у зв'язку з інцидентом, і запевнив у невідкладному доведенні змісту цієї зустрічі керівництву МЗС РФ з метою прийняття необхідних рішень», - повідомили в МЗС України.

Нагадаємо, 17 липня близько 18.00 в Азовському морі в районі російського селища Воронцовка сталося зіткнення баркаса з українськими рибалками і катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Рибальське судно перекинулося, в результаті чого загинули четверо українців, одного вдалося врятувати. Врятований українець Федорович 19 липня був прооперований в райлікарні Єйська (Краснодарський край, РФ).

Прокуратура Маріуполя (Донецька обл.) відкрила кримінальне провадження відносно інциденту в Азовському морі. Маріупольською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою кваліфікацією за ст. 291 (порушення чинних на транспорті правил) КК України. Розслідування доручено проводити слідчому відділу лінійного відділу на станції Маріуполь Управління МВС України на Донецькій залізниці.

У Росії розслідується кримінальна справа проти рибалки, який вижив. За інформацією ЗМІ, українцю Олександру Федоровичу російські правоохоронці вже висунули звинувачення за ч. 3 ст. 256 КК Росії (незаконний видобуток водних біологічних ресурсів). Федоровичу загрожує до 2-х років ув'язнення.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

266