Пропоновані Мінекономрозвитку зміни в правила внутрішньої торгівлі не тільки впорядкують законодавчу базу в цій сфері, але і знизять роздрібні ціни на продукти харчування. Про це в ефірі «БТБ» заявив директор департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Ігор Гарбарук.

Він нагадав, що зміни, серед іншого, спрямовані на впорядкування термінів платежів роздрібних мереж постачальникам за надану продукцію. Останнім часом стало багато скарг постачальників на системні несвоєчасні платежі з боку роздрібних мереж, зокрема на соціальні товари і ті, які швидко реалізуються.

«Мережі, особливо великі, які є індикаторами ринку, намагаються збільшити відстрочення платежу... Якщо колись це було 30-45 днів, то сьогодні - 120-180 днів», - зазначив Гарбарук і додав, що в результаті постачальники не можуть чітко планувати діяльність підприємства.

«Якщо ви як виробник не отримуєте вчасно гроші, ви в ціну товару вкладаєте ризик, і це впливає на підвищення роздрібної ціни товару», - підкреслив він.

Гарбарук нагадав, що змінами пропонується встановити термін 10 днів на оплату постачальникам товарів, термін зберігання яких не більше 10 днів, а 60 - на товари, термін придатності яких більше 10 днів. За його словами, ці норми запозичені з європейського законодавства.

«Безумовно, це повинно вплинути на зниження цін на основні продукти харчування і той споживчий кошик, який ми з вами купуємо», - вважає Гарбарук.

Нагадаємо, у липні Міністерство економічного розвитку і торгівлі оприлюднило проект змін до низки законів, що регулюють правила внутрішньої торгівлі.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206