Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Михайло Уклеба не рекомендує українцям відвідувати Абхазію і Південну Осетію. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив під час прес-конференції.

«Україна і Грузія - дружні країни. Уявіть, якби територія України були окупована, і грузинські туристи туди приїжджали. Розумієте, як це в людському, політичному і будь-якому аспекті», - зазначив дипломат.

Він визнав, що раніше траплялися прецеденти, коли правоохоронці затримували, штрафували і притягували до кримінальної відповідальності осіб, що незаконно перетнули кордони Грузії і Південної Осетії та Абхазії. Проте посол підкреслив, що цього року Грузія пом'якшила покарання за дане порушення, встановивши як санкцію більш низькі штрафи. Що стосується терміну позбавлення волі за дану дію при обтяжуючих обставинах, то він скоротився з п'яти років до одного року.

«Існує юридичний механізм відвідування, його треба дотримуватися... Але я вам все-таки не рекомендую, поки ці території окуповані, ні туристам, ні журналістам їх відвідувати. Тому що це недружній крок до суверенної країни, послом якої я є в Україні», - підкреслив Уклеба.

Аліна Єремеєва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

316