Кабінет Міністрів визначив вектори розвитку культурної стратегії України у 2014 році, повідомляє Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

Зокрема, пріоритетними завданнями політики у сфері культури визначені: аудит і реформування законодавства у сфері збереження національної культурної спадщини, більш активне позиціонування української культури у світі та підготовка до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка і 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

За словами Президента України Віктора Януковича, «практика затягування аудиту є неприпустимою, оскільки тягне за собою втрати безцінних для історії держави і всього людства об'єктів археологічної спадщини та негативно позначається на іміджі України».

При цьому, 2014 р. є знаковим для української культури, яка відзначатиме 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

До ювілейної дати поета уряд виділяє 90 мільйонів для реставрації пам'яток та історичних місць, де бував Шевченко, і для завершення першого 12 томного академічного видання робіт великого гуманіста.

Прокоментував ситуацію з підготовкою святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка і міністр культури Леонід Новохатько: «Коли ми говоримо про ювілей будь-якого видатного поета чи письменника, особливо про ювілей з двома нулями - 100, 200, 300 років, - то найбільшим визнанням є видання повного, тобто академічного, зібрання його творів. Особливо це важливо, коли немає у нього цього академічного видання. У Шевченка - немає! Так склалося з радянських часів».

Також стратегія передбачає більш активне просування й актуалізацію в інформаційному світовому просторі української культури.

Цього року українські представники в ЮНЕСКО наполягатимуть на перенесенні з попереднього до основного списку всесвітньої спадщини наших номінацій - Херсонеса Таврійського і дерев'яних церков Карпатського регіону. Слід зазначити, що на даному етапі в Україні 7 об'єктів з 981 Всесвітньої спадщини Юнеско і 15 об'єктів у попередньому списку.

«

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

263