Україна готова створити додаткові лабораторії для перевірки харчової продукції, яка йде на експорт, у разі виникнення у імпортерів претензій до її якості.

Про це повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта, коментуючи телеканалам ситуацію, що склалася у зв'язку із забороною Росією імпорту кондитерської продукції Roshen.

«Якщо треба, (ми можемо. - Ред.) зробити певні лабораторії, які були сертифіковані для того, щоб перевіряти цю продукцію на території України. Якщо у Росії чи будь-якої іншої країни-імпортера з'являються питання щодо якості чи безпеки продукції, вони направляють продукцію в ці лабораторії, що знаходяться тут. Вони (лабораторії. - Ред.) підтверджують або не підтверджують (претензії. - Ред.) і таким чином вирішуються питання в робочому порядку», - заявив Максюта, повідомляє «УНІАН».

Нагадаємо, 29 липня стало відомо, що Росспоживнагляд заборонив ввезення до РФ кондитерських виробів компанії Roshen, після того, як відібрав у торговельних мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості та безпеки. Як пояснили у відомстві, в українських цукерках компанії Roshen порушено норму вмісту жирів і органолептики. А в молочному шоколаді був виявлений бензопірен - речовина першого класу небезпеки.

Однак 6 серпня Росспоживнагляд повідомив, що основною причиною невідповідності кондитерських виробів є невиконання законодавства у сфері захисту прав споживачів (вимоги до маркування харчової продукції - невідповідність інформації про харчову цінність продукції, вказаної на етикетці)

31 липня Україна звернулася з офіційним листом до керівництва Росспоживнагляду для вирішення питання щодо заборони ввезення продукції компанії Roshen в Російську Федерацію.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

175