Курс гривні об'єктивно стабільний і йому нічого не загрожує. Про це в ефірі телеканалу «БТБ» заявив відомий експерт з фінансових питань Ерік Найман.

«Ситуація стабільна. Гривня стабільна і це об'єктивна реальність», - зазначив експерт і пояснив, що для підтримки курсу Національний банк не виходить з інтервенціями, не продає валюту з валютних резервів, при цьому торговий баланс України нейтральний, є прямі інвестиції - 3-4 млрд доларів на рік, ще близько 7 млрд доларів надходить щорічно від українців, які працюють за кордоном.

«Тобто ми отримуємо 10 млрд доларів на рік за цими статтями, а дефіцит торгового балансу - близько 8 млрд доларів, об'єктивно у нас навіть йде приплив валюти в країну, а значить і курс стабільний», - зазначив експерт.

Найман також вважає, що Нацбанк для підтримки курсу гривні не буде використовувати валютні резерви, а йтиме шляхом прийняття нормативних документів, які обмежуватимуть спекулятивний попит на валюту і перекриватимуть потоки спекулятивних грошей на ринок.

«Тому що розхитування курсу або загрози девальвації виникають в Україні тільки через спекулятивні причини», - переконаний експерт.

Він також закликав громадян користуватися першоджерелами для отримання інформації про фінансовий ринок, насамперед, сайтами НБУ або Держстату.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

123