Білорусь не заборонятиме реалізацію на території республіки продукції української кондитерської фабрики Roshen, повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Гаєвський.

«Перевірка триває, але за результатами вже отриманими ми не бачимо необхідності забороняти реалізацію продукції Roshen. За всіма нормами відхилень немає», - додав він.

І всетаки, Білорусь припинила транзит через свою територію продукції Roshen до Росії, передає РІА «Новини».

«У вівторок, з моменту, коли з'явилася інформація про заборону ввезення продукції Roshen до Росії, ми направили лист до митних органів Білорусі про заборону її транзиту через нашу територію в напрямку Росії», - повідомив Гаєвський.

Як раніше повідомляв ForUm, 1 серпня міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив, що Україна планує почати міждержавні переговори з Росією з питань постачання продукції компанії Roshen у понеділок, 5 серпня. Присяжнюк вважає, що якість продукції української компанії Roshen не може піддаватися сумнівам.


Росспоживнагляд заборонив ввезення до РФ кондитерських виробів компанії Roshen, після того як відібрав у торговельних мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості та безпеки.

Як пояснили у відомстві, в українських цукерках компанії Roshen порушено норму вмісту жирів і органолептики. А в молочному шоколаді був виявлений бензопірен - речовина першого класу небезпеки. До «чорного списку» увійшли ПАТ «Київська кондитерська фабрика Roshen», ПАТ «Вінницька кондитерська фабрика», ПАТ «Маріупольська кондитерська фабрика Roshen», ПАТ «Кременчуцька кондитерська фабрика Roshen».

31 липня Україна офіційно включилася в процес консультацій з Російською Федерацією у зв'язку із забороною на продукцію Roshen.

Раніше Казахстан, Таджикистан і Білорусь почали перевірки слідом за РФ. Таджикистан не виявив ніяких порушень щодо якості та безпеки даних кондитерських виробів, Казахстан також реабілітував україінські цукерки.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

388