Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов пообіцяв всебічну підтримку вітчизняним кардіохірургам, які працюють у столичному «Центрі серця», і зазначив, що ця унікальна установа не матиме проблем з фінансуванням. Про це він заявив під час візиту до київського міського «Центру серця», де ознайомився з роботою клінічної лікарні, а також поспілкувався з її керівництвом, персоналом та пацієнтами, повідомляє прес-служба першого віце-прем'єра.

Арбузов відвідав відділення реанімації та відділення лікування вроджених вад дітей, де поговорив з батьками новонародженої дівчинки з Чернівецької області - місцеві лікарі давали лише 1% зі ста, що вона виживе. Однак унікальна операція, проведена фахівцями «Центру серця», дає можливість дитині жити повноцінним життям.

Варто зазначити, що всі операції такого роду є абсолютно безкоштовними для пацієнтів і фінансуються за рахунок державного бюджету.

Розповідаючи про роботу Центру, його директор Борис Тодуров попросив першого віце-прем'єра посприяти ухваленню змін до бюджету, щоб держава виділила кошти, необхідні для роботи Центру. Особливо актуальне це питання зараз, коли Центр переходить з підпорядкування Київської міської адміністрації в підпорядкування уряду.

У свою чергу Арбузов пообіцяв усіляку підтримку «Центру серця» і подякував всьому його колективу за порятунок тисяч дитячих життів.

«Я впевнено заявляю, що ви не будете мати потребу у фінансуванні. Ми знайдемо можливість профінансувати Центр і цього року, і наступного - в повному обсязі. Ми виконаємо свої обіцянки в надії, що ви зможете врятувати ще не одне життя», - заявив Арбузов.

Його підтримала і міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. Вона зазначила, що Україна має професійну армію кардіохірургів та необхідну матеріальну базу для того, щоб робити найсучасніші операції. Це підтверджує робота «Центру серця».

«Упевнена, що Центр буде і надалі нарощувати позитивні результати своєї діяльності. Це свідчення того, що ми на правильному шляху в наших реформах, і головне - їхній результат очевидний сьогодні. Подивившись на роботу цього Центру, можна впевнено сказати, що нам не потрібно їхати за сучасними технологіями далеко, вони - поруч з нами. І, у разі необхідності, є до кого звертатися», - додала Богатирьова.

Нагадаємо, що Київська міська клінічна лікарня «Київський міський центр серця» була створена і введена в експлуатацію 21 грудня 2007 р. З квітня 2008 року Центр надає весь спектр кардіохірургічної допомоги як дітям, так і дорослим не тільки Києва і всіх регіонів України, але й іноземцям. Важливо, що частка пацієнтів з регіонів України складає більше 65%.

Щорічно в Центрі виконується близько 4000 операцій. З них - 270 складних операцій зі штучним кровообігом у дітей з різними вродженими вадами серця. Потенціал дитячого відділення може становити до 600 операцій у дітей молодшого віку. Крім того, консультативно-діагностичні поліклінічні відділення щорічно надають допомогу 15 тисячам хворих кардіологічного профілю.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

199