Зростання кредитування сільгосппідприємств дає надію на подальше зростання сільгоспвиробництва в Україні. Таку думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Спостерігається невелике зростання кредитування юридичних осіб, але при цьому без істотних змін і коливань. Це багато в чому позитивний факт, оскільки різке зростання кредитування так само негативно впливає на ринок, як і його різке зниження. Економіка повинна мати час для використання в повному обсязі нових вливань за рахунок кредитів», - сказав експерт.

Коментуючи обсяги кредитування в галузевому зрізі, він зауважив, що у червні 2013 року швидше за все зростало кредитування сільгосппідприємств.

«На 4,5% зросли обсяги нових кредитів, які отримали сільгосппідприємства. Але при цьому знизилися майже на 4,5% обсяги кредитування будівельних компаній. Це ще раз підтверджує, що на даний момент розвиток сільськогосподарського виробництва та виробництва продуктів харчування є більш привабливим, ніж будівельний бізнес. На зміну будівельному буму прийшов сільськогосподарський бум», - додав фахівець.

У той же час, за його словами, зростання кредитування сільгосппідприємств дає надію на подальше збільшення сільгоспвиробництва в Україні.

Охріменко констатує, що в економіці України відбуваються радикальні процеси, які можуть суттєво змінити її вже через десять років. У зв'язку з цим він не виключає, що саме розвиток сільгоспвиробництва та харчової промисловості зможе зробити Україну процвітаючою європейською країною, якій не потрібно буде просити прийняти її в ЄС, а сам ЄС буде зацікавлений прийняти Україну до своїх лав.

Нагадаємо, що за підсумками червня 2013 р. банки видали нових кредитів з урахуванням пролонгованих кредитів юридичним особам на суму 113 млрд грн, що на 13 млрд більше, ніж торік.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

114
Классические туфли мужские