Президент України Віктор Янукович підписав доручення щодо удосконалення законодавчого регулювання питань, пов'язаних з утилізацією автомобілів, сплатою екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та забезпечення економічних інтересів автовласників. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Прем'єр-міністр Микола Азаров має забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради законопроектів про внесення змін до Податкового кодексу та інші законодавчі акти. У них уряд повинен передбачити захист прав та економічних інтересів власників, які передають на утилізацію транспортні засоби, у тому числі в частині відшкодування їх вартості.

Крім того, згідно з документом, уряд повинен усунути положення, які не узгоджуються з міжнародними зобов'язаннями України, взятими в процесі вступу до ВТО. Зокрема, йдеться про положення щодо особливостей діяльності суб'єктів господарювання, які виробляють (виготовляють) транспортні засоби і беруть на себе зобов'язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів у порядку і на умовах, визначених законом з утилізації. Також це стосується положень, за якими такі суб'єкти не є платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Президент акцентує увагу на усуненні надмірних вимог до суб'єктів господарювання, які мають намір здійснювати діяльність з розбирання транспортних засобів, що утилізуються. Йдеться про вимоги щодо наявності в спеціалізованих пунктах системи екологічного менеджменту, сертифікованої за стандартами Міжнародної організації зі стандартизації (180) серії 1400 або за аналогічним національним стандартом.

Крім того, прем'єр-міністру доручено визначити механізм чіткого державного контролю та нагляду у сфері господарської діяльності з утилізації транспортних засобів відповідно до вимог Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Також КМУ має бути визначено порядок використання коштів, що надійшли від сплати екологічного податку за утилізацію.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович підписав закони «Про внесення змін до Податкового кодексу України про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації ТЗ» і «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів».

Верховна Рада 4 липня прийняла закони про утилізаційний податок, величина якого для конкретного транспортного засобу (ТЗ) розраховується з урахуванням базових ставок та коригуючих коефіцієнтів, прив'язаних до об'єму двигуна і залежно від того, новий ТЗ чи старий.

Закон набирає чинності 1 вересня 2013 року.

Представники Всесвітньої торгової організації та Європейського Союзу неодноразово закликали Україну утриматися від впровадження захисних заходів, таких як утилізаційний збір з автомобілів, які потенційно можуть порушувати зобов'язання, взяті перед ВТО.

Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо перегляду положень законодавчих актів з питань утилізації транспортних засобів, які не узгоджуються із зобов'язаннями України, взятими при вступі до ВТО.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

435