Волонтери можуть отримати право штрафувати городян за хаотичне розклеювання оголошень і незаконну торгівлю.

Департамент благоустрою та природного середовища КМДА подав на розгляд депутатів Київради проект положення про діяльність громадських інспекторів.

Якщо депутати його схвалять на найближчій сесії, яка може відбутися 7-8 серпня, інспектори отримають право штрафувати тих, хто забруднює місто.

Про це «Сьогодні» повідомив спікер департаменту Владислав Шелоков. «Зараз на громадських засадах у нас працюють близько 100 інспекторів, ще подали заяви понад 200 бажаючих.

Наприклад, багато водіїв «Київпастрансу». Вони частіше за інших бачать, коли на вулицях розклеюють оголошення або встановлюють незаконні лотки. Інспектори підходять до порушників зі своїми посвідченнями і просять не заліплювати оголошеннями стовпи і стіни», - говорить він.

Щоб отримати таке посвідчення, потрібно звернутися із заявою до керівника департаменту благоустрою Сергія Садового і надати низку документів (повний список є на сайті департаменту). Претенденти повинні пройти співбесіду і продемонструвати знання законодавства в питаннях благоустрою.

«Все-таки громадський інспектор - це вже людина, наділена певною владою і представляє наш департамент. Тому ми приймаємо не всіх», - каже Шелоков. До речі, працюють інспектори без зарплати.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

112