За даними слідчої частини УМВС України на Донецькій залізниці, поки попередніх версій про те, хто винен у зіткненні, у слідства немає.

«Поки попередніх версій немає. Нікому про підозру ще не оголошено. Поки ми проводимо розслідування», - повідомила агентству «Інтерфакс-Україна» начальник слідчої частини УМВС України на Донецькій залізниці Тетяна Губенко.

За її словами, слідча частина УМВС України на Донецькій залізниці відпрацьовує інформацію про можливе проведення пострілів російськими прикордонниками в українських рибалок.

«Інформація про проведення пострілів російськими прикордонниками відпрацьовується. Направлено запит на надання правової допомоги в компетентні органи Російської Федерації», - повідомила Губенко.

За її словами, для встановлення причин зіткнення суден призначена інженерно-технічна експертиза.

«На даний момент нами встановлено факт виходу в море нашого плавзасобу з 5-ма особами на борту. Перевіряється версія про те, що вони незаконно проводили лов риби. На даний момент проводиться відповідна перевірка. Підключені органи рибнагляду до цього. Допитано багато свідків. Для встановлення причини події зіткнення і правомірності дій екіпажу двох суден призначена інженерно-технічна експертиза. За її результатами ми зможемо дати якісь більш докладні коментарі» - сказала Т.Губенко.

Як повідомляв ForUm, 17 липня близько 18.00 в Азовському морі в районі російського селища Воронцовка сталося зіткнення українського баркаса і катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Рибальське судно перекинулося, в результаті чого загинули двоє українців, ще двоє зникли безвісти, одного вдалося врятувати.

Начальник відділу Донецького прикордонного загону Сергій Данилюк заявив, що українські рибалки, які загинули на Азові, вийшли в море з дотриманням всіх вимог законодавства, а їхньою метою був не промисел, а відпочинок.

Слідчі порушили кримінальну справу за статтею «Порушення правил кораблеводіння».

Україна домагається повернення на батьківщину 49-річного Олександра Федоровича - рибалки, який вижив після аварії в Азовському морі, незважаючи на порушену проти нього в Росії кримінальну справу за незаконний вилов риби. Відповідно до двосторонньої угоди, акваторія Азовського моря знаходиться в загальному користуванні двох країн, тобто, прибережних вод тут немає.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

523