Сильна злива в Луцьку 30 липня завдала збитків комунальним підприємствам міста орієнтовно на 4,5 млн грн.

Про це повідомили у відділі інформаційної роботи міської ради з посиланням на заступника міського голови Ларису Соколовську. За її словами, «цифри дуже приблизні. Все потребує додаткового дослідження. 4,5 млн грн - це орієнтовна сума збитків комунальних підприємств міста».

Також вона розповіла, що найбільше постраждала ЗОШ №7, оскільки вулиця Дубнівська була в епіцентрі стихії.

Як повідомила Соколовська, цей будинок досі відключено від електропостачання. Водою затоплено майстерню та їдальню, де вийшли з ладу газові плити. Зараз там працює проектний інститут, який готує точний кошторис збитків, адже залишилося дуже мало часу до початку навчального процесу. На це заклад кошти спрямують в першу чергу.

У Луцькій міській клінічній лікарні і поліклініці були затоплені підвали і харчовий блок. За допомогою пожежно-рятувальної техніки та насосного обладнання воду відкачали, відновили і подачу електроенергії.

За словами заступника міського голови, досі не відновлено ​​комунікаційний зв'язок в КП «Луцькспецкомунтранс», тільки вчора відновлено ​​роботу диспетчерської служби на КП «Луцькводоканал».

«Серйозні проблеми були в системі водопостачання, але завдяки фахівцям КП «Луцькводоканал», вдалося зробити так, що люди майже не відчули цих проблем», - зазначила вона.

Крім того, Соколовська проінформувала, що відповідно до постанови Кабміну, яка передбачає відшкодування в таких ситуаціях, міська рада буде звертатися в облдержадміністрацію. Зараз готується комплект документів з підрахунками збитків. Невтішним для міського бюджету є те, що згідно з класифікатором збитків - це стихія обласного значення, а в бюджеті міста, на жаль, таких коштів немає.

Також заступник міського голови висловила думку, що приватні будинки й установи повинні були б бути застраховані, щоб у подібних випадках могли отримати компенсацію від страхових компаній, передає «УНІАН».

«Надійшло багато звернень, і від фізичних, і від юридичних осіб, які теж вимагають відшкодування. Але всі звернення потребують додаткового вивчення», - повідомила Соколовська.

Як раніше повідомляв ForUm, 30 липня цього року у Луцьку з 15.00 до 21.00 випало 122 мм опадів при місячній нормі 76 мм.

Внаслідок природної стихії були підтоплені житлові будинки, вулиці, міська клінічна лікарня, школи, котельні, трансформаторні підстанції та інші об'єкти життєзабезпечення міста.
 
Частково припинявся рух транспортних засобів, було відключено енергопостачання на деяких вулицях міста.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

360