Якість продукції компанії Roshen, що експортується в Російську Федерацію, підтверджена експертизами українських лабораторій. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

«Якість української продукції підтверджена успішним експортом до Євросоюзу і зростаючим попитом серед споживачів Російської Федерації. Позитивний результат переговорів, які українська сторона готова розпочати вже з 5 серпня, повинен назавжди зміцнити рівень довіри у торговельно-економічних відносинах між двома державами. З боку Мінекономрозвитку України є готовність до такого діалогу, а Мінагрополітики України висловлює впевненість у якості вітчизняної продукції та досліджень українських лабораторій», - запевнив міністр.

На думку Присяжнюка, Україна впевнено закріплює за собою статус одного зі світових лідерів з виробництва аграрної продукції. Саме тому перевірка її якості здійснюється на високому рівні. Міністр переконаний, що поодинокі претензії повинні бути обговорені і невідкладно вирішені.

«В Україні діє жорсткий контроль якості продуктів харчування відповідно до вимог ЄС і з урахуванням умов вступу до Зони вільної торгівлі. Одним із першочергових завдань є впровадження системи HACCP на виробничих потужностях підприємств. Претензії до продукції стосуються не її якості, а перебувають у площині необхідності переговорів щодо торгово-економічних відносин. До початку діалогу готові як профільні міністерства України, так і українські виробники», - зазначив глава Мінагрополітики.

Нагадаємо, 29 липня стало відомо, що Росспоживнагляд заборонив ввезення до РФ кондитерських виробів компанії Roshen, після того, як відібрав у торговельних мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості та безпеки.

31 липня Україна звернулася з офіційним листом до керівництва Росспоживнагляду для вирішення питання щодо заборони ввезення продукції компанії Roshen в Російську Федерацію.

1 серпня глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що офіційних звернень від української сторони з приводу переговорів з Росією щодо претензій до продукції корпорації Roshen не надходило, тому згоди на такі переговори не було дано.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

173