Україна у 2013-2014 маркетинговому році увійде до трійки найбільших експортерів зерна у світі. Про це в ефірі «БТБ» заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

За його прогнозами, урожай ранніх зернових цього року складе 31 млн тонн. «Якщо говорити про пізні зернові, то ми прогнозуємо 57-58 млн тонн», - повідомив Присяжнюк.

Міністр назвав це абсолютним рекордом врожаю зернових, який коли-небудь наша держава вирощувала. «Це дозволить повністю забезпечити продовольчу безпеку країни та експортувати на зовнішні ринки 27-28 млн тонн зерна, що теж є рекордною цифрою. Найбільша кількість зерна, яке експортувала Україна до цього, - 24 млн тонн на рік», - розповів він.

«У нас є можливість наростити обсяги експорту, і ми увійдемо до трійки найбільших експортерів зернових у світі», - висловив упевненість міністр і додав, що Україна отримала сертифікацію багатьох країн і в зв'язку з цим географія експорту зернових буде розширена.

За його словами, у липні проекспортовано 1,2 млн тонн зернових. «На підході пшениця нового врожаю, і ми сподіваємося, що за серпень проекспортуємо 1,5 - 1,7 млн ​​тонн, а експорт кукурудзи виконаємо на рівні 15-17 млн ​​тонн», - пообіцяв Присяжнюк.

Нагадаємо, раніше Мінагрополітики прогнозувало на 2013-2014 маркетинговий рік урожай зернових на рівні 53-54 млн тонн, експорт - на рівні 26-27 млн ​​тонн.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

241