Керівники вищих навчальних закладів несуть особисту відповідальність за забезпечення достовірності рейтингових списків та за порушення при підготовці наказів про зарахування. З відповідним листом до керівників вузів усіх форм власності та підпорядкування щодо запобігання правопорушень під час вступної кампанії (№1/11-12412 від 1 серпня) звернувся перший заступник міністра освіти і науки Євген Сулима, повідомляє прес-служба міністерства.

«Враховуючи суспільну важливість завершального етапу вступної кампанії 2013 року, попереджаю керівників вузів про особисту відповідальність щодо забезпечення достовірності рейтингових списків та за порушення при підготовці наказів про зарахування», - йдеться в листі.

Зокрема, в документі наголошується, що протягом першого етапу вступної кампанії з 1 по 31 липня 2013 року, під час прийому документів до ВНЗ України правоохоронними органами встановлено декілька фактів отримання працівниками навчальних закладів неправомірної вигоди за встановлення несанкціонованих преференцій при конкурсному відборі. За цими фактами порушено кримінальні провадження.

У зв'язку з цим і з метою попередження правопорушень під час вступної кампанії та посилення роботи з профілактики й викорінення проявів посадових зловживань, хабарництва та інших негативних явищ у сфері освіти, Сулима наголосив на необхідності забезпечити «прозорість вступної кампанії шляхом висвітлення її проведення і результатів на офіційних сайтах і на стендах приймальних комісій, які доступні для широкого загалу».

Крім того, керівництву вузів доручено організувати інформування вступників про номери телефонів довіри обласних управлінь внутрішніх справ, за якими, у разі вимагання хабарів, можна повідомити про злочин.

Як підкреслюють у міністерстві, важливою є відповідальність керівників структурних підрозділів навчальних закладів, працівників приймальних і відбіркових комісій з дотримання вимог при проведенні вступних іспитів та формуванні конкурсних рейтингових списків.

При цьому в Міносвіти хочуть залучати громадськість і представників студентського самоврядування до спостереження за ходом вступної кампанії 2013 року.

У міністерстві вимагають невідкладного інформування про випадки хабарництва та зловживань, а також про вжиті заходи щодо запобігання зазначених явищ у вищих навчальних закладах.

Перший заступник міністра відмітив недопущення зарахування за відсутності ліцензії або з перевищенням встановленого ліцензованого обсягу, відмову у рекомендації до зарахування та зарахуванні поза конкурсом особам, які мають на це право. Також у міністерстві вимагають не допускати самовільного перерозподілу місць державного замовлення між напрямами, спеціальностями і т.п.

«У разі встановлення порушень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році накази про зарахування будуть скасовані, неправомірно зараховані студенти не отримають студентські квитки, а винуватці допущених правопорушень будуть притягнуті до відповідальності», - наголошується в листі міністерства до керівників вузів.

Нагадаємо, всього за підсумками вступної кампанії-2013 було зареєстровано 2200 100 заяв від 703 800 абітурієнтів.

Ректор Національного університету Державної податкової служби України Петро Мельник був затриманий 27 липня співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів спільно з ГУБОЗ МВС України.

Він вимагав та отримав від двох українців хабарі в розмірі 40 і 80 тис. грн за вступ їхніх родичів до його вузу.


 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

432