Прокуратура м. Києва підтримала державне обвинувачення у резонансній кримінальній справі відносно 12 членів організованого злочинного угрупування (ОЗУ), які, використовуючи підроблені документи, продавали житло киян, а також отримували під заставу цього майна грошові кредити.

Як повідомляє прес-служба прокуратури, збиток, завданий квартирними шахраями, склав майже 15 млн гривень.

«Злочинна група діяла на території столиці протягом 2008-2009 років. Зловмисники підшукували квартири, які здавалися в оренду, і надалі, зловживаючи довірою власників, під різними приводами отримували від них копії правовстановлюючих документів на житло. Згодом шахрайським шляхом злочинці виготовляли оригінали цих документів, по яких продавали квартири іншим громадянам», - сказано в повідомленні.

Таким чином шахраї реалізували три квартири в різних районах столиці, присвоївши близько 6,7 млн ​​грн.

Крім того, за такою ж схемою зловмисники ошукали і кілька столичних банків.

«Підставні особи, виконуючи вказівки жінки-організатора ОЗУ, надавали в банки підроблені правовстановлюючі документи на житлові приміщення, і надалі отримували під заставу цього майна грошові кредити. Загальна сума збитку, завдана банківським установам, становить близько 8 млн гривень», - зазначили в прокуратурі.

За результатами досудового слідства, яке проводив слідчий відділ прокуратури міста Києва, учасникам було пред'явлено звинувачення в підробці документів (ст. 358 КК України) та шахрайстві, скоєному в особливо великих розмірах (ст.190 КК України).

Після тривалого судового розгляду суд погодився з доказами державного обвинувачення, визнав всіх фігурантів кримінальної справи винними у скоєнні вказаних злочинів і засудив організатора злочинної групи до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна, додали в прокуратурі.

Ще десять членів ОЗУ отримали від 5 до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна залежно від ролі, яку вони виконували в шахрайській схемі. Одна людина відбуватиме умовний термін.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

130