Екс-працівник американських спецслужб Едвард Сноуден, який більше місяця перебував у транзитній зоні «Шереметьєво», залишив аеропорт.

«За нашою інформацією, він вже залишив територію аеропорту», ​​- сказав представник «Шереметьєво».

Адвокат Анатолій Кучерена повідомив, що екс-агент ЦРУ залишив аеропорт на звичайному таксі на самоті. «Я його проводив, він виїхав у безпечне місце», - уточнив Кучерена.


За інформацією адвоката, Сноуден вже отримав тимчасовий притулок у РФ на рік.

У свою чергу інтернет-ресурс Wikileaks, який сприяє Сноудену, повідомляє, що він отримав статус біженця. «Сноуден успішно отримав статус біженця в Росії», - пише Wikileaks у мікроблозі Twitter.

Нагадаємо, на початку червня колишній співробітник ЦРУ і агентства національної безпеки США Едвард Сноуден оприлюднив інформацію про методи роботи спецслужб США. Зокрема, він розповів про відстеження дзвінків абонентів, а також про отримання прямого доступу до центральних серверів дев'яти провідних інтернет-компаній (у тому числі Microsoft, Yahoo!, Google, Facebook, Skype і YouTube.

Раніше повідомлялося, що обвинувачений у розголошенні інформації спецслужб США Сноуден вже більше місяця знаходиться в транзитній зоні московського аеропорту «Шереметьєво» з анульованим американським паспортом. Він подав прохання про притулок у Федеральну міграційну службу РФ 16 липня. ФМС видала йому довідку, проте її недостатньо для того, щоб залишити транзитну зону. Повідомлялося, що звернення Сноудена може розглядатися до трьох місяців.

За матеріалами «Інтерфакс», РІА «Новости»,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

203