Ситуація на ринку нафтопродуктів України досить стабільна. Про це заступник директора департаменту розвитку реального сектору економіки, начальник Управління розвитку ринків Міністерства економічного розвитку і торгівлі Лариса Гребенникова заявила під час круглого столу, передає кореспондент ForUm'у.

За словами експерта, недостача внутрішнього виробництва моторних палив повністю перекривається імпортом, і дефіциту пропозиції немає. «У такій ситуації посівна кампанія пройшла нормально, зараз йде збиральна. У той же час у І півріччі відмічено деякий спад споживання палива, пов'язаний зі складними погодними умовами в кінці зими (березень-квітень) і з загальною динамікою транспортних перевезень у 2013 р. Тоді як у літні місяці попит знаходиться на традиційному рівні», - сказала вона.

Вона додала, що все більше власників легкових авто переходить на скраплений газ, а це також впливає на споживання бензину. «Так чи інакше, прибутковість АЗС залишається досить високою, незалежно від коливань цін на сиру нафту, причому оператори закладають у вартість можливі сплески вартості сировини. Це направлено на можливість мати оборотні кошти для придбання нових партій ПММ, а також на погашення наявних позик. І все таки, продавці палива погоджують ціни з експертно-аналітичною групою Міненерговугілля, чим досягається вартісна стабільність», - акцентувала фахівець.

Як раніше повідомляв ForUm, обсяг споживання нафтопродуктів в Україні у січні-квітні 2013 року зменшився на 10,2% або на 314,4 тис. тонн порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 2 млн 775,6 тис. тонн, свідчать статистичні дані Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

159