Ситуація на ринку нафтопродуктів України досить стабільна. Про це заступник директора департаменту розвитку реального сектору економіки, начальник Управління розвитку ринків Міністерства економічного розвитку і торгівлі Лариса Гребенникова заявила під час круглого столу, передає кореспондент ForUm'у.

За словами експерта, недостача внутрішнього виробництва моторних палив повністю перекривається імпортом, і дефіциту пропозиції немає. «У такій ситуації посівна кампанія пройшла нормально, зараз йде збиральна. У той же час у І півріччі відмічено деякий спад споживання палива, пов'язаний зі складними погодними умовами в кінці зими (березень-квітень) і з загальною динамікою транспортних перевезень у 2013 р. Тоді як у літні місяці попит знаходиться на традиційному рівні», - сказала вона.

Вона додала, що все більше власників легкових авто переходить на скраплений газ, а це також впливає на споживання бензину. «Так чи інакше, прибутковість АЗС залишається досить високою, незалежно від коливань цін на сиру нафту, причому оператори закладають у вартість можливі сплески вартості сировини. Це направлено на можливість мати оборотні кошти для придбання нових партій ПММ, а також на погашення наявних позик. І все таки, продавці палива погоджують ціни з експертно-аналітичною групою Міненерговугілля, чим досягається вартісна стабільність», - акцентувала фахівець.

Як раніше повідомляв ForUm, обсяг споживання нафтопродуктів в Україні у січні-квітні 2013 року зменшився на 10,2% або на 314,4 тис. тонн порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 2 млн 775,6 тис. тонн, свідчать статистичні дані Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158
Классические туфли мужские