Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк вважає, що якість продукції української компанії Roshen не може піддаватися сумнівам.

Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив на брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«У нас сумнівів щодо якості немає. Ми тісно працюємо з компанією і відпрацьовуємо спільні дії. Але спочатку ми повинні отримати лабораторні аналізи, а потім вже говорити про природу порушень», - сказав Присяжнюк.

Також він зазначив, що Україні поки, на жаль, не вдалося переконати російську сторону в тому, щоб скасувати мораторій на ввезення української продукції Roshen.

«Ми хотіли б, щоб не припиняли експорт, а щоб російська група виїхала на українські підприємства і зробила аналізи, і за фактом зауважень робили б висновки. Ми постійно перевіряємо нашу продукцію, наша продукція харчування знаходиться на вищому рівні. У тій же Росії проводилися закриті тестування, і наші українські продукти займали перші місця. Українські лабораторії працюють на найвищому рівні, виробники весь час роблять аналізи своєї продукції, знаючи про загрози при експорті», - сказав міністр.

Крім того, він зазначив, що в понеділок робоча група, яку очолює Мінекономрозвитку, поїде з візитом до РФ.

«У нас є досвід переговорів, і зараз ми хочемо отримати ті лабораторні дослідження, щоб зробити аналізи», - сказав міністр.

Як раніше повідомляв ForUm, Росспоживнагляд заборонив ввезення до РФ кондитерських виробів компанії Roshen, після того як відібрав у торговельних мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості та безпеки.

Як пояснили у відомстві, в українських цукерках компанії Roshen порушено норму вмісту жирів і органолептики. А в молочному шоколаді був виявлений бензопірен - речовина першого класу небезпеки. До «чорного списку» увійшли ПАТ «Київська кондитерська фабрика Roshen», ПАТ «Вінницька кондитерська фабрика», ПАТ «Маріупольська кондитерська фабрика Roshen», ПАТ «Кременчуцька кондитерська фабрика Roshen».

31 липня Україна офіційно включилася в процес консультацій з Російською Федерацією у зв'язку із забороною на продукцію Roshen.

Україна звернулася з офіційним листом до керівництва Росспоживнагляду для вирішення питання щодо заборони ввезення продукції компанії Roshen в Російську Федерацію.

Україна планує почати міждержавні переговори з Росією з питань постачання продукції компанії Roshen наступного понеділка.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

239