Заборона Росії на поставки кондитерської продукції з України - скоріше політична, ніж економічна. Про це виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко заявив у ході круглого столу, передає кореспондент ForUm`у.

За словами експерта, подібним чином Москва прагне показати, що Україна досить сильно залежить від ринку РФ і Митного союзу. «І це дійсно так. Тому немає нічого дивного у спробах впливати саме по тій групі товарів, яка досить чутлива для обох сторін. Росіяни показують, що вплив можна чинити навіть через такі незначні (у порівнянні з металургією і хімпромом) за обсягами товарні групи», - сказав аналітик.

Він висловив припущення, що одночасно заборону на ввезення вітчизняних солодощів пролобійовано російськими кондитерами, тому що на ринку Росії зараз переважає імпортна продукція. «Ця заборона може служити доказом активізації захисних заходів всередині Федерації; вона намагається стимулювати внутрішнього виробника, дати йому відстрочку для модернізації підприємств у ході інтеграції до СОТ. Однак подібні заходи логічно було б застосовувати і проти Білорусі, кондитерські вироби якої поряд з українськими широко представлені у РФ», - зазначив економіст.

Устенко акцентував, що у міжнародній торгівлі не може бути асиметричних заходів «і аналогічні дії можуть бути зроблені нашими компаніями проти будь-яких позицій російського імпорту. Але така політика заводить у глухий кут, а не сприяє успішному розв’язанню конфліктів. Щоб їх унеможливити, експортерам України треба приводити свою продукцію у відповідність до фітосанітарних норм і технічних регламентів Росії та МС, а також не доводити справу до блокування поставок. А якщо це сталося, то йти до суду і відстоювати свої інтереси», - сказав фахівець.

На його думку, Київ робить важливі кроки на євроазійському напрямі інтеграції. «Справа тут не тільки у МС, який є лише однією із організаційних форм, а й у ЄЕП, і в Євразійському економічному союзі, який незабаром прийде йому на зміну. Це незмінний і важливий зовнішній партнер, якого не потрібно ні недооцінювати, ні переоцінювати, і з яким потрібно вести зважений конструктивний діалог», - резюмував він.

Нагадаємо, керівник Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що у забороні на ввезення українських цукерок компанії Roshen до РФ не варто шукати політичну компоненту, проблема саме у якості кондитерських виробів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

173