За рішенням районного суду Севастополя Державній прикордонній службі України будуть відшкодовані витрати щодо затримання та конвоювання турецької шхуни «Чанак Чалик», яка була затримана 23 лютого цього року. Як повідомляє Держприкордонслужба, порушникам доведеться заплатити 136 тисяч гривень.

Як нагадують у прикордонній службі, кораблем морської охорони «Миколаїв» у морській економічній зоні України була затримана турецька рибопромислова шхуна «Чанак Чалик». Затримали судно за 50 миль від мису Тарханкут. На шхуні, що має порт приписки Стамбул, було 7 чоловік команди, всі громадяни Туреччини. Також на борту прикордонники виявили дерев'яну тару для зберігання риби, 141 ємність з-під сіток і 1,5 тонни льоду.

Затримання відбувалося у складних погодних умовах, шторм на морі досягав 4-5 балів. Шхуна на запити російською, англійською або турецькою мовами не відповідала. До того ж при підході прикордонного корабля вона вимкнула ходові вогні, знялася з дрейфу і почала рухатися в напрямку Туреччини, а екіпаж не відреагував на сигнальні ракети з вимогою зупинки.

При огляді капітан шхуни не зміг надати суднові документи, оскільки вони взагалі були відсутні. Перебування ж у зоні України він намагався пояснити складними штормовими умовами і поломкою наявних технічних засобів для встановлення місця розташування (GPS). Однак прикордонники з'ясували, що ця шхуна вже затримувалася прикордонниками Румунії і виявляла непокору під час затримання.

Шхуна в даний час конфіскована в дохід держави як знаряддя протиправної діяльності

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

189