Суд Кейптауна визнав колишнього голову представництва одеського «ІМЕКСБАНК» при Резервному банку ПАР Катерину Карповську винною в отриманні обманним шляхом у кількох людей загалом 4 млн рандів (близько 400 тис. доларів).

За даними «ИТАР-ТАСС», вердиктом 39-річна жінка засуджена до восьми років тюремного ув'язнення з відстрочкою на п'ять років. Суд також зобов'язав повернути кошти, в іншому разі термін може бути збільшений щонайменше до 15 років. Крім того, українка, яка проживає останні роки у Кейптауні, засуджена до трьох років домашнього арешту і до громадських робіт з прибирання районної поліцейської дільниці «Тейбл В'ю».

Поки більш жорсткий варіант вироку не був застосований, оскільки Карповська проживає у ПАР з дітьми, її вирок залишив би дітей без піклування.

Як з'ясувалося у ході слідства, представництво «ІМЕКСБАНК» у ПАР було закрите у 2008 році, проте Карповська не повідомила Резервний банк країни про це і продовжувала по-шахрайськи видавати себе за главу представництва. Ґрунтуючись на цьому, вона зуміла організувати серед знайомих збір коштів нібито для сплати викупу за викрадених злочинцями своїх дітей. Як згодом з'ясувалося, дітей ніхто не викрадав, вона просто вирішила збагатитися, використовуючи довірливість і співчуття людей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

163