Відмова від держзамовлення у вищих навчальних закладах призведе до зникнення технічних галузей, які є динамо-машиною нашої економіки.

Таку думку в ексклюзивному коментарі ForUm'у висловив екс-міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко.

«Ми бачимо, що на факультети фізики, хімії, біології випускники не йдуть. Але не тому, що вони не хочуть туди вступати, а тому, що після закінчення інституту їм нікуди буде подітися. Іншими словами, потрібно розуміти, чому бюджетні місця не заповнені. Але якщо сьогодні не потрібні, скажімо, математики, то через десять років вони можуть знадобитися. Свого часу я не дав «згорнути» педагогічну підготовку фізиків, істориків, математиків, тому на даний момент у нас є вчителі.

Екс-міністр навів приклад європейського досвіду у цьому питанні.

«Одного разу я говорив з президентом Хорватії Франьо Туджманом. Він сказав: «У 90-ті роки ми припустилися стратегічної помилки, відмовившись від держзамовлення. Зараз ми змушені витрачати на підготовку одного інженера по 20 тисяч доларів на рік».

Ніколаєнко стурбований тим, що Україна ризикує опинитися у подібній ситуації. На його думку, було б розумно закривати не ті вузи, які не заповнили бюджетні місця, а ті, які дають неякісну підготовку.

Як раніше повідомляв ForUm, державні вищі навчальні заклади, які не користуються популярністю у абітурієнтів, будуть позбавлені держзамовлення, а з їхніми керівниками будуть розірвані трудові договори.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

154