Аграрний сектор має стати локомотивом зростання економіки України і її експортного потенціалу. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов під час відвідання с.Бохоники на Вінниччині, де він разом з міністром аграрної політики і продовольства Миколою Присяжнюком ознайомився з ходом збирання зернових і результатами діяльності Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН.

«Наша країна завжди славилася вугіллям, металом і, я переконаний, буде ще більше славитися аграрним сектором. Я задоволений аграрними показниками, які ми сьогодні побачили, оскільки вдалося почути більше відповідей, ніж було питань», - поділився Арбузов враженнями від поїздки.

Варто зазначити, що Вінницька область - один із ключових аграрних регіонів України, про що свідчить статистика. Так, обласні темпи приросту у цій сфері досягли 37% при загальноукраїнських 15%. «Не слід забувати, що зараз ми стоїмо на порозі створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. Це відкриває нові колосальні можливості для експорту продукції агропромислового комплексу. Потенційне збільшення обсягів експорту вимагає і вдосконалення технологій в агропромисловому секторі», - підкреслив Арбузов.

У свою чергу, міністр аграрної політики і продовольства Присяжнюк зазначив, що сьогодні з вирощування багатьох сортів зернових Україна є лідером, і наші підприємства успішно експортують продукцію на європейські ринки. Адже вони, у свою чергу, є постійними членами відповідних європейських об'єднань та асоціацій.

А впровадження новітніх технологій в аграрному секторі має стати тим локомотивом підвищення ефективності, яким Україна зможе правильно скористатися. Тому, додав перший віце-прем'єр-міністр, наукові розробки, які проводить Інститут кормів та сільського господарства, стають стратегічно важливими для нашої держави.

Нагадаємо, що 30 липня перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов, міністр соціальної політики Наталія Королевська та міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк побували у Вінниця з робочою поїздкою.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

133