Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов доручив до кінця року ліквідувати заборгованість по зарплаті на підприємствах комунальної та державної форм власності. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у понеділок, 29 липня, під час прес-конференції заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська.

За її словами, у понеділок в Кабінеті Міністрів перший віце-прем'єр провів нараду щодо стану погашення заборгованості по зарплаті.

«Сьогодні Арбузов дав чітке доручення: в першу чергу щодо всіх найбільших боржників розробити окремі графіки погашення заборгованості. Щодо кожного підприємства необхідно узгодити ці графіки з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством соціальної політики і надати першому віце-прем'єру на затвердження до 1 вересня», - повідомила міністр.

Особливу увагу, за словами Королевської, Арбузов акцентував на тому, що 10 найбільших комунальних підприємств-боржників повинні ліквідувати заборгованість до 1 листопада. Міністр зазначила, що борг цих підприємств складає 15,44 млн грн з 28 млн загального боргу комунальників.

Перший віце-прем'єр також доручив до кінця року ліквідувати борги по зарплаті на підприємствах державної форми власності, що становлять першу десятку боржників.

Королевська повідомила, що ці підприємства заборгували 383 млн грн.

За її словами, в топ-десять увійшли: «Укроборонпром» (борг становить 170 млн грн, або 43% від загальної суми), Фонд держмайна, Міністерство інфраструктури, Агентство держмайна, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Міністерство оборони, Міністерство аграрної промисловості і продовольства, Державне космічне агентство, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Держагентство резерву України.

Міністр уточнила, що борг сформували не міністерства, а підприємства, що знаходяться в їхньому підпорядкуванні.

«Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за виконання завдання», - підкреслила Королевська.

Як повідомляв ForUm, за даними Державної служби статистики, заборгованість з виплати заробітної плати в Україні на 1 липня 2013 склала 989,​​6 млн грн.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

326