Управління Верховного комісара ООН (УВКБ ООН) у справах біженців зазначає, що Україна потребує поліпшення системи надання статусу біженця.

«Система надання притулку в Україні як і раніше вимагає фундаментальних поліпшень. Вона потребує більшого захисту від примусового повернення, підвищення рівня справедливості та ефективності процесу слухань», - сказано в повідомленні на сайті УВКБ ООН з посиланням на звіт щодо оцінки системи надання притулку в Україні.

Виходячи з цих проблем, Верховний комісар ООН у справах біженців радить іншим державам зараз не повертати осіб, які шукають притулку, в Україну, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно зі звітом, Україні як і раніше необхідно підвищити захист осіб, які шукають притулку, від висилки в ті країни, з яких вони втекли. «Існує також необхідність створення умов для прозорого і справедливого розгляду клопотань про надання притулку, включаючи, наприклад, зміцнення незалежності осіб, які приймають рішення», - сказано в повідомленні.

УВКБ як і раніше готове працювати з українським урядом з метою допомогти реалізації рекомендацій, що містяться у звіті. «Ми вже підготували проект поправок до нормативних актів, що стосуються сфери медичного обслуговування та зайнятості осіб, які шукають притулку», - повідомляє УВКБ ООН і зазначає, що пропозиції спрямовані на приведення українського законодавства до європейських стандартів.

Як раніше повідомляв ForUm, раніше в УВКБ ООН вже заявляли, що Україна є небезпечною країною для біженців і підкреслювали, що Києву необхідно доопрацювати законодавство в цій сфері, а також поліпшити забезпечення захисту та соціалізації біженців.

Станом на квітень з початку року в Україні більше 200 людей звернулися із заявою про надання їм статусу біженця.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна посилить роботу у напрямку захисту прав біженців.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

184