Рахунковою палатою проведено аудит на предмет ефективності використання коштів державного бюджету на проведення наукових досліджень у 2011-му - I кв. 2013 року Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, повідомляє прес-служба відомства.

«Встановлено, що передбачені урядовою постановою норми фінансування наукових досліджень і розробок, стажування науково-педагогічних і наукових працівників, студентів і аспірантів не забезпечуються, незважаючи на наданий університету статус дослідницького закладу», - зазначили у Рахунковій палаті.

«На наукову діяльність замість 25% виділяється менше 13% бюджетних коштів від загальної суми на утримання університету. Стажування за кордоном забезпечується на рівні 12-33% від певних нормативів, при цьому обсяги фінансування відряджень ростуть в основному за рахунок міжнародних грантів. Для досліджень використовується застаріле обладнання, придбане у 1954-1988 роках, зношене на 100 відсотків. За три роки університет зміг виділити із власних коштів суму, що становить лише 10% від фінансової потреби на купівлю обладнання для виконання досліджень світового рівня», - заявили у відомстві.

У Рахунковій палаті наголошують, що аудит показав, що в останні роки увага і вимоги керівництва університету до результативності наукової діяльності посилилися і зміни у цій сфері започатковані.

«Але, незважаючи на це, протягом періоду перевірки у наукових лабораторіях закладу було проведено шість досліджень, результати яких, за експертними висновками НАН України і внутрішніми підсумками, не містили в собі новизни. Отже, 11 млн. грн. бюджетних коштів на ці дослідження використані неефективно», - зазначає прес-служба.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

251