Російська санітарна служба ввела заборону на постачання в країну продукції провідної української кондитерської компанії - Roshen. Про це повідомив керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.

«На жаль, наші підозри справдилися, про що ми щиро шкодуємо. Виявлені порушення дають нам підстави порушувати питання щодо запровадження заборони на ввезення всієї продукції цієї фірми», - сказав чиновник.

За його словами, були дані вказівки митним органам про заборону ввезення на територію нашої країни кондитерських виробів компанії Roshen.

За словами Онищенка, Росспоживнагляд відібрав для експертизи з торгових мереж Москви кондитерську продукцію, вироблену на чотирьох фабриках компанії «Рошен» - київській, вінницькій, маріупольській і кременчуцькій.

Чиновник при цьому додав, що його відомство дійшло висновку, що продукція не відповідає заявленим параметрам.

«Порушено вимоги до якості та безпеки. Є підстави говорити про системні порушення чинного в нашій країні законодавства про захист прав споживачів», - повідомив він «Інтерфакс».

Зокрема, підкреслює відомий своїми різкими заявами на адресу України Онищенко, продукція Вінницької кондитерської фабрики «Конафетто» нібито не відповідала нормативам за вмістом жирів і органолептики.

Крім того, він наполягає, що росіяни знайшли у молочному шоколаді бензопірен, що є ознакою «серйозних проблем, пов'язаних із забезпеченням безпеки даного виду продукції».

У той же день підконтрольна Петру Порошенку корпорація Roshen заявила, що не отримувала офіційний претензій з боку Росспоживнагляду щодо якості продукції, яка поставляється на ринок Російської Федерації і Митного союзу.

Roshen спростовує такі звинувачення, стверджуючи, що компанія «завжди дотримувалася всіх правил сертифікацій на кондитерську продукцію і виконувала всі необхідні санітарні норми, дотримуючись вимог державної нормативної документації України та Російської Федерації», - йдеться у повідомленні компанії.

Примітно, що це не перша претензія Росспоживнагляду до продукції, яка поставляється з України. Зокрема, раніше Росспоживнагляд вводив заборону на постачання українського сиру. Після низки узгоджень поставки сиру поновилися.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

148