Міністерство закордонних справ України підтримує ідею, висловлену раніше Міністерством доходів і зборів, про запровадження митно-податкового представника при посольствах України за кордоном.

«Я хочу сказати, що іноземні партнери констатують наявність різних непорозумінь у сфері митної та податкової політики. Тому я вважаю, що будь-яка зв'язка нашого митного співтовариства з іноземними інвесторами, з бізнес-спільнотою буде винятково позитивною», - повідомив міністр закордонних справ України Леонід Кожарав інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що при МЗС діє Рада експортерів та інвесторів, представники якої заявляють, що регулярно стикаються з ситуацією, коли через різні причини дуже важко розмитнюються товари, іноземні інвестори потрапляють під санкції. «Я думаю, що це дуже хороша пропозиція», - сказав глава МЗС.

Міністр також зазначив, що в українських представництвах за кордоном повинні працювати не тільки дипломати, а й представники інших органів, оскільки у дипломата може не вистачити певних вузькопрофільних знань. «Тому ми будемо враховувати пропозиції та інтереси всіх органів влади у цьому напрямі. Єдина вимога тут - пройти відбір за встановленими законами критеріями», - підкреслив Кожара.

Глава МЗС також звернув увагу на те, що у ЄС класична дипломатія вже припинила своє існування. «На сьогоднішній день усередині самого ЄС існують безпосередні відносини міністерства до міністерства, агентства до агентства і т.д. І Україна, будучи частиною інтеграційного процесу, теж повинна так само будувати свої внутрішньодержавні механізми», - сказав міністр.

Відповідаючи на запитання з приводу підпорядкування таких представників, Кожара сказав: «Підпорядкування повинно бути централізованим. Але оскільки ми розширюємо функції наших представників, то десь може бути і подвійне підпорядкування».

Як раніше повідомляв ForUm, Міністерство доходів і зборів України запропонувало ввести посаду митно-податкового аташе при посольствах України.

В їхні обов'язки входитиме надання всілякої підтримки представникам українського бізнесу за кордоном, а також допомога потенційним інвесторам у роз'ясненні всіх аспектів українського податково-митного законодавства.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

208