Мінекономрозвитку розробило і представило Державну стратегію регіонального розвитку до 2020 року - базовий документ, який разом з іншими стратегічними документами створює для країни ефективну основу для подальшого впровадження політичних, управлінських і соціально-економічних реформ.

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов 26 липня на засіданні Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку, де розглядався проект Стратегії.

Нині діюча стратегія була прийнята майже 10 років тому. Аналіз, проведений фахівцями Мінекономрозвитку, показав, що регіони країни демонструють різну адаптацію до викликів сучасності, і виявив прорахунки регіональної політики.

«Хочу підкреслити важливість нашої роботи. Особлива роль Комісії обумовлена, насамперед, складністю завдань, пов'язаних з формуванням і реалізацією ефективної регіональної політики. Економіки регіонів відчувають на собі вплив низки негативних макроекономічних чинників. Це вимагає оперативного реагування та коригування механізмів державної регіональної політики з урахуванням європейського досвіду у сфері регіонального розвитку», - сказав Ігор Прасолов.

За словами міністра, Президент України поставив перед урядом чітке завдання: впровадити нову регіональну політику, що базується на новому форматі відносин регіонів з центром, основа якого - зростання ініціативи та відповідальності влади на всіх рівнях. Цей механізм, з одного боку, повинен стимулювати використання внутрішнього потенціалу кожного регіону, а з іншого - забезпечити поширення розвитку від економічно сильних центрів на всі регіони. Таким чином можна буде мінімізувати негативні явища проблемних територій.

Керівник Управління програм допомоги в Україні Представництва ЄС в Україні Ендрю Разбаш вітав позитивну роботу Міністерства економічного розвитку і торгівлі зі структурами ЄС.

«Стратегія, яка сьогодні розроблена, в тому числі і за нашої участі, це, безумовно, крок вперед. Вона відповідає цілям регіональної політики Євросоюзу», - сказав Ендрю Разбаш.

Учасники засідання визначили подальші кроки в роботі для того, щоб повністю підготувати Стратегію для подання в уряд на затвердження.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

135