Практично в усіх регіонах України проведено реставраційні роботи, а також заходи щодо приведення в порядок сакральних пам'яток архітектури до святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу в Кабінеті Міністрів заявив міністр культури Леонід Новохатько.

«Все реставраційні роботи пам'яток архітектури до святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі практично завершені», - зазначив він.

Як уточнив міністр, масштабні роботи з реставрації були проведені на деяких об'єктах Києво-Печерської лаври, Софії Київської, Михайлівського собору і жіночого монастиря Іллінської церкви.

Крім того, за словами Новохатька, були впорядковані й об'єкти нерелігійного характеру, зокрема, пам'ятник князю Володимиру, княгині Ользі, а також територія навколо пам'ятника Магдебурзькому праву - раніше нижній пам'ятник Хрещенню Русі.

При цьому він підкреслив, що на реставраційні роботи уряд виділив 47 млн ​​ грн. «Але я можу відзвітувати тільки за бюджетні кошти, оскільки дуже багато робіт були проведені волонтерами, а також оплачені міжнародними відомствами і приватними особами».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

275