Центральне розвідувальне управління США почало закривати бази в Афганістані у зв'язку з майбутнім виведенням основного американського контингенту з країни, пише The Washington Post з посиланням на неназваних представників влади США. У цілому в найближчі два роки Вашингтон планує скоротити кількість баз з більш ніж десяти до шести.

Серед інших в країні залишиться база в Кабулі, яка є одним з найбільших комплексів спецслужби у світі. Крім того, роботу продовжать п'ять найбільших баз, розташованих у Баграмі, Кандагарі, Мазарі-Шаріфі, Джалалабаді та Гераті, а також кілька мобільних комплексів. Крім того, ЦРУ продовжить користуватися розміщеними в Афганістані безпілотниками, які, як і зараз, буде направляти для патрулювання племінних областей Пакистану.

Високопоставлені співробітники американської розвідки і президентської адміністрації стверджують, що США більше не потребують великої кількості баз ЦРУ в Афганістані через ослаблення загрози, що виходить від пакистанської «Аль-Каїди». Як пише The Washington Post, на даний момент більш важливим напрямом вважається Близький Схід (зокрема, Сирія і Ємен), а також Північна Африка, де активізувалися прихильники «Аль-Каїди», пише «Lenta.ru».

У порівнянні з попередніми роками, коли в Афганістані працювали більше тисячі офіцерів, аналітиків та інших співробітників ЦРУ, зараз його присутність в країні істотно скоротилося. В обов'язки співробітників спецслужби входили підтримка військових дій і пошук лідерів «Аль-Каїди». Зокрема, саме з їхньою допомогою влада США змогла виявити Осаму бін Ладена, вбитого у ході американської спецоперації у травні 2011 року в Пакистані.

Президент США Барак Обама збирається вивести основну частину американських військ із Афганістану до кінця 2014 року. Однак точні терміни поки не встановлені, як і те, скільки військовослужбовців і в якій ролі залишаться в країні. Раніше планувалося, що із 63 тисяч військових, які служать на даний момент в Афганістані, після 2014 року там залишаться тільки близько десяти тисяч. Проте Вашингтон розглядає також варіант повного виведення своїх військ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

165