Батько і син Дмитро і Сергій Павличенки отримали тілесні ушкодження саме під час вчинення вбивства судді Шевченківського районного суду Києва Сергія Зубкова.

Як повідомляє прес-служба прокуратури столиці, результати додаткових судово-медичних експертиз тілесних ушкоджень, наявних у Павличенків на момент їхнього затримання, були озвучені на засіданні Апеляційного суду Києва, який розглядає апеляцію на вирок Павличенкам до довічного тюремного терміну і 13-ти років в'язниці відповідно за вбивство судді.

«Додаткова СМЕ підтвердила висновки експертизи, проведеної в ході досудового слідства, згідно з якими тілесні ушкодження Дмитра та Сергія Павличенків були отримані ними саме під час вчинення вбивства судді», - сказано в повідомленні.

При цьому експерт, який виступає на засіданні, категорично заявив, що травми засуджених не могли з'явитися в інший час і за обставин, на які вказували Павличенки. «Такі висновки фахівець СМЕ надав, посилаючись на матеріали, отримані в ході досудового слідства», - додали у прокуратурі.

У прес-службі також зазначили, що Павличенки, які самі й вносили клопотання про додаткову СМЕ, надалі відмовилися її проходити.

Нагадаємо, суддю Шевченківського районного суду Києва Зубков було вбито 21 березня 2011 року в під'їзді свого будинку в Києві. Голосіївський райсуд Києва 2 жовтня 2012 року засудив Дмитра Павличенка до довічного ув'язнення, а його сина Сергія Павличенка - до 13 років позбавлення волі за вбивство судді.

14 січня 2013 року Апеляційний суд Києва вирішив провести часткове судове слідство у рамках розгляду скарги на вирок Павличенкам. У своїй скарзі на вирок Павличенки просять генерального прокурора Віктора Пшонку порушити кримінальну справу стосовно слідчого столичної прокуратури, який, за їхнім твердженням, сфальсифікував матеріали допиту одного із основних свідків.

Разом з тим Павличенко в Апеляційному суді 31 січня заявив, що зізнався в убивстві судді Зубкова під тиском слідства - явку з повинною з нього вибили електрострумом. Павличенко-молодший стверджує, що міліціонери самі казали йому, що говорити під час допиту і слідчого експерименту.

По всій Україні відбулися акції на підтримку батька і сина Павличенків. Громадськість переконана, що вони не причетні до вбивства.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

314