Газотранспортна система України і підземні газові сховища гарантують певну енергетичну безпеку у ситуації перебоїв з поставками газу не тільки Україні, а й Європі. Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу БТБ зазначив британський експерт енергетичного ринку Девід Кларк, коментуючи плани України щодо спорудження «LNG-терміналу».

«Європа дуже хвилюється про свою енергетичну безпеку, а газове сховище дає вам певну гарантію, страховку від перебоїв з поставками на час... Європа також дуже стривожена через енергетичну безпеку України, оскільки вона розуміє, наскільки все взаємопов'язано», - сказав Кларк.

За його словами, перебої у поставках газу до Європи в 2009 році показали, «наскільки густа мережа взаємних зв'язків пронизує Європейську енергетичну безпеку».

«Тому європейці дуже хочуть працювати з Україною, посилити можливості України щодо зберігання газу, допомагати у питаннях енергетичної безпеки, забезпечити зв'язок з європейською системою, а тому українські газові сховища будуть відігравати важливу роль не тільки для самої країни, але і для ЄС», - підсумував Кларк.

Як повідомляв ForUm, глава правління НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін заявив, що НАК «Нафтогаз України» вже накопичив у підземних сховищах 9 млрд куб. м газу.

Нагадаємо, «Газпром» на початку липня заявив, що запаси газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) перед осінньо-зимовим опалювальним сезоном для забезпечення транзиту повинні складати мінімум 19 млрд куб. м.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

143