Інтерес іноземних інвесторів до України зростає, всупереч тому, що міжнародні рейтингові агентства знижують оцінки нашій країні. А ризики в нашій економіці не настільки великі, як намагаються представити рейтингові агентства Standard&Poor's або Moody's. Таку думку висловив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Мотивуючи свою думку, він відзначив не тільки стабільний попит на боргові папери українського уряду на міжнародних ринках, але і зростаючий інтерес міжнародних фінансових організацій до співпраці з нашою країною.

«Збільшення фінансування України з боку Світового банку відбувається на тлі зниження суверенного рейтингу евроблігацій України з боку міжнародних рейтингових агентств. Світовий банк, на відміну від різних рейтингових агентств типу Standard & Poor's або Moody's, більш реалістично дивиться на результати роботи української економіки і не вважає, що вкладення грошей у неї містить ризик. Швидше, навпаки: за останній рік інвестиції СБ в Україні зросли на 30%», - зазначив Охріменко.

Зазначимо, що агентство S&P у своєму щоквартальному дослідженні «Capital IQ» за травень-червень поліпшило позиції України у своєму рейтингу. Наша країна була переміщена з 6-го на 7-е місце, що свідчить про зниження ймовірності дефолту.

Проте, як зазначає Охріменко, є категорія інвесторів, які приділяють дуже велику увагу оцінками рейтингових агентств і особливо не вникають у реальні макроекономічні показники. Наприклад, рейтинг України був знижений, у той час як протягом кількох місяців спостерігалося стійкий профіцит платіжного балансу, стабільні розрахунки за борговими зобов'язаннями і проводилися масштабні реформи. На думку експерта, міжнародні інвестори занадто велику увагу приділяють не реальним макроекономічним показникам України, а її відносинам з такими міжнародними фінансовими організаціями, як МВФ, Світовий банк або ЄБРР.

«Якщо МВФ або Світовий банк надає Україні кредити, то іноземні інвестори теж із задоволенням купують українські єврооблігації і дають кредити. Якщо ж Україна не «дружить» з цими структурами, то це інвесторами сприймається негативно. Такий прямолінійний підхід багато у чому можна вважати дивним», - зазначив Охріменко.

Нагадаємо, Світовий банк заявив про намір подвоїти кредитування України з $0,5 млрд на рік до $1 млрд.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

149