Польським садівникам не вистачає сезонних працівників з України, яким цього року важче приїхати на роботу до Польщі через труднощі з отриманням польських віз.

Про це повідомляє польське інформаційне агентство РАР з посиланням на главу Асоціації польських садівників Мирослава Малишевського.

«Ми хочемо, щоб вони приїжджали, а вони хочуть працювати у Польщі, але бар'єр - у консульствах», - сказав він, зазначивши, що проблеми виникли у зв'язку з початком видачі віз в Україні через посередницьку компанію.

Малишевський заявив, що мають місце багато порушень при видачі віз, назвавши серед них «штучні черги» на подачу документів і введення додаткових оплат за більш швидку видачу віз, повідомляє «УНІАН».

«Часто у людей, які хочуть приїхати до Польщі на роботу, немає достатньо грошей, щоб зробити собі візу», - пише РАР.

Глава асоціації заявив, що має намір звертатися у польське у міністерство закордонних справ та у консульства в Україні з проханням створити окрему чергу для людей, які хочуть приїхати на сезонні роботи до Польщі.

Малишевський також повідомив, що на сезонних роботах у садах можна заробити у польських роботодавців від 1,65 до 1,9 євро на годину, зауваживши, що працівники також отримують безкоштовне житло.

Нагадаємо, минулого року польські роботодавці вперше за останні 5 років на 7% скоротили кількість заявок на працевлаштування українців, які дозволяють працювати в Польщі протягом шести місяців без офіційного дозволу на роботу і, як правило, реєструються для сезонних працівників, - до 224 тис .

У першому кварталі поточного року польські консульства в Україні скоротили видачу віз в річному вираженні на 15% - до 116 тис.

При цьому польські консульства у першому кварталі цього року видали громадянам України 75%, або майже 90 тис. віз через компанію VFS Global, яка виконує роль офіційного посередника з кінця 2011 року.

У МЗС Польщі повідомили, що в Україні зараз діють 14 пунктів прийому візових заявок (ППВЗ), які зобов'язалася створити VFS Global, коли виграла відповідний тендер МЗС Польщі влітку 2011 року.

МЗС Польщі також повідомив, що вже оголосив тендер на вибір нової компанії-посередника, результати якого будуть відомі у серпні 2013 року, коли закінчується діючий контракт з VFS Global.ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

302