Сирія почала переговори з Росією про надання Дамаску кредиту. Про це заявив віце-прем'єр Сирії Кадрі Джаміль, який перебуває з офіційним візитом у Москві. На яких умовах Сирія хотіла б отримати гроші і скільки саме, він говорити відмовився.

За словами Джаміля, питання про кредит вже обговорювалося з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. У Росії на заяву сирійського чиновника поки не відреагували. Джаміль додав, що Дамаск сподівається отримати кредит до кінця року.

У Сирії раніше вже говорили про можливе отримання грошей у Росії: перші повідомлення про це з'явилися ще у 2012 році. Тим не менше, з тих пір Дамаск грошей від Москви так і не отримав.

Сирії потребує припливу валюти через те, що в країні вже два роки йде громадянська війна, у ході якої загинуло понад сто тисяч людей. Щодо Сирії діють жорсткі економічні санкції з боку низки країн, у першу чергу США. Вони були введені на початку війни і потім частково зняті для надання допомоги сирійським повстанцям, які воюють проти сил президента Башара Асада, пише «Lenta.ru».

Росія за останні кілька років видала низку кредитів різним державам; як правило, вони були цільовими і мали на увазі можливу передачу частини грошей російським компаніям, які повинні були виконати певні роботи. За таким принципом, наприклад, влаштований кредит Сербії на 500 мільйонів доларів. Пільговий кредит від Росії отримав також Кіпр, переговори з російським Мінфіном вели Еквадор, Ісландія та інші країни.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

146