У Верховній Раді ведеться робота з підготовки законопроекту про оподаткування валютообмінних операцій, пов'язаних з готівковою валютою. Про це повідомило джерело із апарату парламенту.

За його інформацією, дану норму пропонується ввести з 1 січня 2014 року, щоб дати можливість населенню до кінця 2013 року не сплачувати збір до Пенсійного Фонду. Надалі будуть звільнені від сплати збору всі валютообмінні операції, пов'язані з погашенням та виплатою відсотків за банківськими депозитами, а також приватні валютні перекази фізичних осіб. Також не буде утримуватися податок з валюти при погашенні валютних кредитів фізосіб.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко не здивований появою такого документа у стінах Ради, оскільки, на його думку, операції з купівлі-продажу готівкової валюти повинні обов'язково оподатковуватися.

При цьому він нагадує, що у парламенті вже перебуває законопроект, який пропонує встановити збір до ПФ при проведенні операцій з безготівковою валютою у розмірі 1%.

«Податок повинен бути обов'язково. Це пов'язано, насамперед, з тим, щоб зменшити частку доларизації економіки України і найголовніше - зменшити «тіньову економіку», яка активно використовує готівкову валюту для своїх незаконних операцій», - переконаний експерт.

У той же час, за його словами, 10%-й податок є компромісним рішенням, оскільки в минулому році влада пропонували аналогічний збір у розмірі 15%, повідомляє «Комсомольская правда в Украине».

При цьому Охріменко констатує, що новація не зачепить українців. Він пояснює це тим, що від сплати податку будуть звільнені операції фізосіб за банківськими валютними депозитами і операції з перерахування приватних переказів з-за кордону і за кордон.

«І знову ж, це не торкнеться безготівкових валютних платежів фізосіб. Податок фактично будуть платити тільки ті особи, які користуються готівковою валютою, тому що саме готівкова валюта несе найбільшу загрозу для економіки України. Оскільки вона задіюється для сумнівних операцій на тіньовому валютному ринку», - говорить аналітик.

При цьому він вважає логічним надання українцям перехідного періоду до 1 січня 2014 року, коли вони можуть здійснити валютообмінні операції без сплати податку.

Аліна Єремеєва ,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

268