У Європі за фасадом європейського благополуччя ховається незаконне стеження за місцевими політиками і розтрата казенних коштів співробітниками розвідки. Таку думку у своєму блозі висловив лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

Він нагадав, що найвідоміший європейський політик, який вісім років очолював єврогрупу (до січня 2013 р.) і більше 18 років - уряд Люксембурга, Жан-Клод Юнкер йде у відставку з поста глави уряду своєї країни.

«Уряд допрацює до позачергових виборів, які ймовірно відбудуться в жовтні. Причина відставки відома. Нещодавно у ЗМІ були опубліковані таємно записані в 2007 р. розмови Юнкера з Марко Міллі, головою місцевої розвідки SREL, яку курирує прем'єр-міністр. З них стає зрозуміло, що SREL записував розмови глави держави, великого герцога. Почалося парламентське розслідування, і відкрилися ще більш дивні факти: у країні існує 13 тис. секретних досьє на громадян і підприємства, місцевих політиків незаконно прослуховують, а співробітники розвідки розтрачують казенні кошти», - повідомив Медведчук.

Він зазначив, що в SREL прослуховували розмови членів слідчої групи, які розслідували так звану «справу бомбістів». Злочини були вчинені у середині 1980-х, однак вийти на організаторів терактів вдалося тільки п'ять років тому.

«Винуватцями виявилися офіцери люксембурзьких спецпідрозділів у боротьбі з тероризмом, тому не виключено, що до вибухів може бути причетна і офіційна влада. А Юнкер, який обіймав тоді пост міністра юстиції, був у курсі всього, що відбувалося, але не вживав жодних заходів і не повідомив про порушення ні парламенту, ні суду», - підкреслив Медведчук.

На його думку, ця історія примітна тим, що показала, що ховається за фасадом європейського благополуччя.

«За фасадом однієї із держав, яка, як нас намагаються переконати, служить людям. Ні, в Європі ті ж проблеми, що й у нас. Тільки краще закамуфльовані. І, можливо, вони зможуть навчити нас краще камуфлювати наші проблеми. Але вирішити проблеми України зможуть тільки українці», - підкреслив Медведчук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

178