Президент України Віктор Янукович підписав один із «пакета» законів, спрямованих на реалізацію нових соціальних ініціатив «Діти - майбутнє України» щодо збільшення розміру виплат державної допомоги на дітей-інвалідів. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Законом №371-VІІ «Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» вносяться зміни, що передбачають визначення розміру виплати допомоги на дітей-інвалідів, над якими встановлено опіку чи піклування, на рівні не менше двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку без урахування державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів.

Так, відповідно до закону, 612 дітей-інвалідів, над якими встановлено опіку чи піклування, будуть отримувати державну допомогу, збільшену на 894 грн.

Зараз, згідно з чинною нормою статті 18 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування, передбачено виплату державної допомоги у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Однак, незважаючи на положення статті 10 закону «Про державну соціальну допомогу інвалідам дитинства та дітям-інвалідам», яким встановлено, що соціальна допомога призначається і виплачується на дітей-інвалідів віком до 18 років незалежно від отримання інших видів допомоги, зазначена допомога вираховується із державної допомоги, встановленої на дітей-інвалідів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування.

Закон був внесений Президентом України до Верховної Ради як невідкладний. Він набуває чинності з наступного дня після опублікування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

539