У лікарнях Києва з отруєнням залишаються 37 працівників приватної фірми, які вживали комплексні обіди від служби доставки. Про це повідомив начальник відділу санітарної охорони території Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Заїка на прес-конференції.

За його словами, станом на 18 липня столична СЕС підтвердила діагноз «сальмонельоз» у 13 пацієнтів.

«Внаслідок отруєння, у цілому постраждали 52 працівника столичної приватної фірми, 37 із них отримують повноцінну медичну допомогу у різних лікувальних закладах Києва. Службою, яка готувала обіди, не дотримано вимог санітарного законодавства, зокрема, режимів приготування, транспортування їжі. Розслідування причин цього спалаху триває», - зазначив Заїка.

Доцент кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім.Богомольця Микола Корчинський поінформував про стан 37 пацієнтів. «Перебіг хвороби - нетяжкий, у реанімацію ніхто не потрапив, зневоднення у хворих - 1-2-го ступеня. Все, чого потребують пацієнти, це грамотне лікування, зокрема, промивання кишечника, даються ентеросорбенти», - сказав Корчинський.

За словами Заїки, з початку червня в Україні зареєстровано 10 спалахів гострих кишкових інфекцій, у тому числі 2 - у дошкільних закладах Києва та Миколаєва.

«Всього за літній період від гострих кишкових інфекцій в Україні постраждали 186 осіб, серед них 55 дітей. Основною причиною отруєнь є сальмонельоз. Питання сезонного зростання кількості кишкових інфекцій завжди перебуває на контролі ДержСЕС та МОЗ», - зазначив Заїка.

Нагадаємо, вчора Держслужба надзвичайних ситуацій повідомила, що у лікарнях перебуває 28 людей, які отруїлися у київській їдальні.

До цього повідомлялося, що 27 співробітників офісного центру госпіталізовані з ознаками харчового отруєння, ще 20 відмовилися від госпіталізації після обіду у закладі громадського харчування, розташованому у бізнес-центрі столиці.

Після отруєння працівників київського офісного центру на Солом'янці робота їдальні, де готували обіди, припинена.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

139