Працівники міліції не застосовували фізичний та психологічний вплив до студента Ігоря Індила.

Про це сьогодні під час засідання Деснянського районного суду Києва сказав свідок у справі Ігор Лавут, який 17 травня 2010 року працював міліціонером з охорони затриманих у Шевченківському райуправлінні міліції.

Головуюча суддя Ірина Дігтяр зачитала протокол допиту свідка на досудовому слідстві, в якому Лавут зазначив, що не бачив, щоб працівники міліції застосовували до студента Індила психологічний або фізичний вплив. Свідок підтвердив свідчення, які давав на досудовому слідстві.

Свідок розповів, що з того часу пам'ятає небагато. Він зазначив, що дільничний Сергій Приходько доставив двох людей у ​​стані алкогольного сп'яніння, які йшли самостійно і без наручників. Вони зайшли у кімнату для фотографування. Через деякий час вибіг Приходько і попросив викликати «швидку», оскільки Індилу стало зле, повідомляє «УНІАН».

Потім, за його словами, він взяв ключі від кімнати для затриманих, у яку Приходько завів Індила. «Падав він з лави у кімнаті для затриманих. Точний час не пам'ятаю. Я чув лише звук падіння», - сказав свідок. Після цього, за його словами, прибіг помічник чергового Жежерін і повідомив, що Індилу зле і потрібно викликати «швидку». «Я підійшов і побачив, що Ігор стогнав. Далі Жежерін знову викликав швидку. Коли Жежерін ще раз прибіг, пощупавши пульс, то пульсу вже не було. І через 5 хвилин приїхала «швидка», - розповів свідок.

Нагадаємо, 19 липня Деснянський районний суд міста Києва розпочав розгляд кримінальної справи по суті про обставини смерті студента Ігоря Індила в Шевченківському райуправлінні міліції.

Як повідомляв ForUm, Індило помер у Шевченківському районному відділі міліції Києва 18 травня 2010 року - дільничний міліціонер забрав його з одного із гуртожитків Києва у відділення міліції, а на ранок батьків попросили забрати тіло хлопця з моргу.

28 травня 2010 року прокуратура Шевченківського району Києва порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень працівниками Шевченківського райуправління міліції. Пізніше справа була передана для розслідування в прокуратуру Києва. У жовтні в прокуратурі заявили, що смерть студента стала наслідком службової недбалості та перевищення повноважень з боку двох працівників правоохоронних органів.

5 січня 2012 року Деснянський райсуд столиці засудив дільничного Сергія Приходька, обвинувачуваного у причетності до загибелі Індила, до 5 років позбавлення волі з відстрочкою відбування покарання на два роки.

Перед цим, 23 грудня 2011 року, суд закрив кримінальну справу стосовно ще одного із підсудних - старшого інспектора Шевченківського райуправління міліції Сергія Коваленка. Ця справа за частиною першою статті 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України була закрита на підставі акту амністії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

174