Україна може виграти від створення найбільшої у світі зони вільної торгівлі - між США і ЄС. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу БТБ висловив американський експерт з міжнародної політики, заступник директора Інституту Кена при Міжнародному центрі Вудро Вільсона Метью Роянськи.

За його словами, торгові перспективи відкриються у разі підписання в листопаді Угоди про асоціацію України та ЄС. Адже вона, серед іншого, передбачає і вільну торгівлю з Євросоюзом. Переговори про спільний ринок ЄС і США планується завершити у 2014 році.

Роянськи зазначив, що у майбутньому Україна зможе використовувати європейські компанії як посередників для торгівлі з Америкою. Експерт зазначив, що торгові переговори зазвичай зачіпають масу деталей і спірних моментів, втім, через деякий час вигоди стануть очевидні.

«У довгостроковій перспективі, якщо Київ буде вільно торгувати з Європою, Україна отримає чисту вигоду для своїх експортних поставок від вільної торгівлі між США та ЄС. В Україні робоча сила дешевша, ніж у США чи Європі. І ця сила досить кваліфікована. Це вигідно для українського експорту у Сполучені Штати», - зазначив експерт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

171