В Україні щорічний обсяг ринку сільгоспмашин може становити 25 мільйонів гривень, що в 4 рази більше, ніж в останні роки. Експерти в коментарі ІА «АgroNews» зазначили, що заповнити цю нішу можуть вітчизняні виробники у співпраці з іноземними. Для цього держава вже створила переваги виробництва сільгосптехніки в Україні, які допоможуть залучити у галузь понад 120 млрд гривень протягом 5 років.

«Виробництво зернових в Україні планується наростити до 80 мільйонів тонн на рік. Тому необхідно якісно оновити парк зернозбиральної техніки. Для цього держава постійно працює над покращенням умов для розвитку сільгоспмашинобудування», - зазначив директор Департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільгоспмашинобудування Мінагрополітики Олександр Григорович.

За словами глави Департаменту, останнім часом в Україні значно підвищилася інвестиційна привабливість цієї галузі, завдяки чому в найближчі 5 років планується спільно з іноземними партнерами виробити і поставити аграріям понад 10 тисяч високопродуктивних комбайнів і 20 тисяч потужних тракторів вітчизняного виробництва.

У свою чергу, аналітик аграрних ринків Руслан Швець додає, що минулого року українські аграрії придбали майже 15 тисяч одиниць техніки на суму 6 мільярдів гривень. В цілому внутрішній ринок сільгосптехніки може зрости до 25 мільйонів гривень на рік. Однак за умови, що сільгоспвиробники будуть оновлювати парк кожні 10-12 років.

З ним погоджується голова правління Асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК Павло Штутман. Він зазначає, що інвестувати у сільгоспмашинобудування України дуже вигідно завдяки ємному ринку.

«Крім того, сільгоспмашинобудування позначене Президентом і урядом як одна із пріоритетних галузей промисловості нашої країни. І держава всіляко підтримує цю галузь через програми і низку пільг. Тому для інвесторів тут створені максимально сприятливі умови», - зазначив Штутман.

За словами голови правління профільної асоціації, іноземним компаніям стало набагато вигідніше виробляти сільгосптехніку саме в Україні. Таким чином, протягом 5 років у цю галузь може надійти ще більше 120 млрд гривень.

А це, як зазначає голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков, сприятиме приходу нових технологій в український АПК.

«В Україні купується дорога, але хороша техніка. І якщо вітчизняні сільгоспмашини будуть настільки ж якісними, як іноземні, то пріоритет буде віддаватися саме українським. У цьому і полягає успіх тих інвестпроектів, які вже втілюються на різних українських заводах спільно з провідними іноземними виробниками», - сказав Новіков.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

165