У 2013 році ціни на зернові будуть стабільними. Такий прогноз, як передає кореспондент ForUm'у, зробив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів.

Він підкреслив, що з року в рік в Україні стоїть проблема зростання цін на зернові.

У зв'язку з цим Арбузов зазначив, що одним із головних завдань уряду є стабілізація цін на зернові. «Ми повинні зробити все, щоб не допустити спекуляцій на аграрному ринку. Ціни на зернові повинні бути стабільними», - заявив він.

Перший віце-прем'єр уточнив, що ще на початку року Аграрний фонд придбав за ринковою ціною понад 1 млн тонн пшениці. Таким чином, підкреслив він, уряд отримує можливість контролювати ситуацію зі зростанням цін на зернові.

Арбузов доручив міністру аграрної політики і продовольства Миколі Присяжнюку виступати на кожному засіданні уряду зі звітом про ситуацію на ринку зерна.

Більше того, додав він, до кінця року завданням Мінагрополітики буде збільшення кількості зернових комбайнів до 75 тис. одиниць.

Підсумовуючи, Арбузов підкреслив, що на найближчих засіданнях Кабмін повинен розглянути питання державного кредитування аграрного сектора.

Як раніше повідомляв ForUm, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк заявив, що сьогодні тонна зерна на внутрішньому ринку України на 100-200 гривень вища, ніж за аналогічний період врожайного 2011 року, і об'єктивних умов для критичного зниження ціни на зерно немає.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158